Najnovšie články

Obkladový kameň. Je vhodný pre interiér alebo len ako vonkajší obklad?

Zákazníci sa čast pýtajú či daný obklad môžu použiť v interiéri alebo či sa jedná len o vonkajší obklad.
Pokiaľ ide o prírodný kameň, prípadne umelý betónový kameň, tie sú absolútne univerzálne. Je ich možné použiť v podstate na akýkoľvek účel. Jedinú výnimku tvoria lacné sadrové imitácie kameňa, ktoré sú výlučne určené pre interiér, pričom aj tu majú obmedzenia napr. pri použití v kúpeľni, kde vhodné nie sú.


Ako na obkladanie rohov (nielen z kameňa)
Máte veľa stĺpov? Poradíme ako zvládnuť obloženie rohov.

Často sa stretávame s otázkou od zákazníkov, ako lepiť rohy, či sú vôbec rohy dostupné. Ako si poradiť s nalepením, vyskladaním rohov si povieme v tomto článku, keďže nie každý obklad má dostupné tzv. rohové kusy, čo hlavne platí u prírodného kameňa.


Sú všetky vaše kamenné obklady mrazuvzdorné a vhodné ako vonkajší obklad?

Celá naša ponuka obkladového kameňa je vhodná na obkladanie vonkajších stien. Všetky ponúkané výrobky majú certifikát a prešli skúškami. Vonkajšie obklady na plochách ktoré sú často zaťažované vodou doporučujeme po nalepení impregnovať, čím znížite nasiakavosť a špinenie obkladov.


Najlacnejší umelý kameň sa nie vždy najviac aj oplatí.
Výroba, odlievanie imitácie kameňa nie je nič zložié, ale má svoje "ALE"

Pokiaľ vám padla do oka niektorá imitácia obkladového kameňa, tzv. umelý kameň, preverte si jeho pôvod, alebo záruky a certifikáty u predajcu resp. od výrobcu.


Obklad fasády niečo stojí. Porovnali sme ceny materiálu s montážou.
Fasáda domu prezradí o majiteľovi viac ako sa zdá. Ste lakomec, pragmatik, milovník prírody alebo umelec. Veľa týchto črtov sa dá odhadnúť, už pri pohľade na váš dom.

Väčšina ľudí skôr ako začne reálne riešiť vzhľad fasády, má v hlave predstavu o tom, čo sa mu páči. Často krát ho však môžu zaskočiť najmä ceny. Poďme sa teda pozrieť, koľko stojí fasádny obklad.